Občanské sdružení TreMediaS nabízí klientům rodinnou mediaci již od svého vzniku v roce 2008. Po třech letech práce s klienty se tato služba veřejnosti stala poměrně etablovanou a vyhledávanou.

Mediace je poskytována převážně rodičům, kteří se nacházejí v obtížené životní situaci a chtějí nebo potřebují také s ohledem na své děti najít řešení pro partnerský či rodinný konflikt. V mediaci mají obě strany sporu možnost vyjádřit své postoje, zájmy a potřeby k daným tématům, vyslechnout si postoje, potřeby a zájmy druhé strany a společně hledat řešení. Díky tomu, že je u jednání přítomen mediátor, tedy nestranná kompetentní osoba, která proces vyjednávání citlivě řídí, mají protistrany zvýšené šance se na svých tématech a sporných bodech dohodnout. Obsah mediační dohody je vždy v rukou samotných stran sporu, v důsledku toho se předpokládá, že klienti jsou v zásadě motivováni svou mediační dohodu plnit.

 

med_tremediasNejčastějšími tématy, které klienti mediací řeší jsou vzájemná komunikace rodičů, společná pravidla výchovy, péče o děti a šíře styku s nimi, výživné, finanční vyrovnání při rozvodu, apod. Mediaci poskytuje v rámci sdružení tým tří kvalifikovaných mediátorů. V letošním roce bylo na pracovištích v Třebíči a v Havlíčkově Brodě k počátku června 2011 realizováno celkem 36 mediačních sezení, kterých se účastnilo 45 klientů. Většině klientů, kteří mediaci vyhledají, je tato služba doporučena ze strany sociálních pracovníků městských úřadů či magistrátu měst kraje Vysočina, soudců okresních soudů v kraji nebo přicházejí na přímé doporučení známých, kteří s mediací měli dobrou zkušenost.

Zájmem sdružení je ponechat mediaci jako službu přístupnou široké veřejnosti. Díky dotaci z grantového systému města Třebíče je mediace klientům z Třebíčska poskytována bezplatně. Klienti z jiných částí Vysočiny a z jiných krajů se na nákladech za mediaci podílejí pouze formou symbolického administrativního poplatku a to díky tomu, že je pro ně mediace dotována z jiných příjmů sdružení.

K mediaci je možné se objednat a podrobnější informace o ní získat na tel.čísle 733 292 176 případně na emailu: juzova(zavinac)tremedias(tecka)cz

 

Joomla templates by a4joomla