I v letošním roce nabízíme v rámci podpory rodin v agendě sociálně právní ochrany dětí OSPODům v Kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji facilitování případových konferencí a realizování workshopů na téma Případové konference.

V průběhu první poloviny roku 2014 byla realizována facilitace případových konferencí v Kraji Vysočina a Jihomoravském kraji ve 35 případech. Případové konference poskytuje tým facilitátorů, kteří mají výcvik ve facilitaci a zkušenosti z oblasti sociální práce.

I v letošním roce nabízíme v rámci podpory rodin v agendě sociálně právní ochrany dětí OSPODům v Kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji facilitování případových konferencí a realizování workshopů na téma PK.

 

Více informací na tel. 732 972 483 nebo emailu dzurnakova(zavináč)tremedias(tečka)cz

 

Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV a městem Třebíč.

 

mpsv logo

Projekt „Případové konference v kraji Vysočina“ reaguje na potřebu rozšíření a zkvalitnění sítě služeb navazujících na sociální služby v kraji Vysočina. Ze spolupráce s  OSPOD v těchto oblastech vznikla v roce 2012 potřeba zavedení a rozvoje případových konferencí na některých pracovištích SPOD v kraji Vysočina. Z analýzy potřebnosti využití případových konferencí na Vysočině kterou realizovalo o.s. TREMEDIAS vyplynulo, že o  facilitování případových konferencí projevilo zájem většina oslovených OSPODů. Na základě těchto výsledků  byl zpracován projekt s názvem „Případové konference v kraji Vysočina“ o finanční dotaci bylo požádáno  MPSV a Kraj Vysočina.  MPSV se podílí na nákladech poskytování případových konferencí  70%, ostatní finanční náklady nese Kraj Vysočina.

Joomla templates by a4joomla