spminPrvní kurz sociálně-právního minima pro pracovníky v sociálních službách se uskutečnil ve dnech 24. - 25. června 2010 v sídle o.s. TreMediaS pro cílovou skupinu pracovníků v sociálních službách.

 

Vzdělávací aktitivty se zúčastnilo dvanáct osob z různých organizací: Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR - Krajská organizace Vysočina, o.s. Spektrum, Oblastní charita Třebíč, Pečovatelská služba Diana a Jihlavská unie neslyšících.

Lektorsky kurz zajišťovala JUDr. Nicol Bednáříková a Mgr. Iva Macková, kterým se dle sdělení účastníků podařilo přehledně zpracovat a odprezentovat rozsáhlé téma práva sociálního zabezpečení. Účatníci kurzu oceňovali zaměření obsahu kurzu na aktuální změny v oblasti státní sociální podpory, nemocenského a důchodového pojištění či sociální péče.

Účastníci pozitivně hodnotili doplňování teorie konkrétními příklady z praxe, prostor pro dotazy a především jejich aktivní zapojování do zpracování kazuistik, kdy ve skupinové práci opakovaně řešili konkrétní příklady praxe sociálního zabezpečení, na kterých si mohli ověřit porozumění dané problematice. Kurz, který se konal v době dvouletého výročí historie o.s. TreMediaS  zažil mimořádnou událost, a to v podobě aktivní účasti pana Oldřicha Čenkovice, který kurz absolvoval ve věku 73 let! Dosud nejstarší absolvent vzdělávacích aktivit o.s. TreMediaS získal nejen obdiv všech zúčastněných, ale i mimořádné ocenění ze strany sdružení v podobě poukázky na další kurz pro pracovníky v sociálních službách.

 

spmin1 spmin2

 

spmin3 spmin4

Joomla templates by a4joomla