Iva Alca uDva dny jsme si společně s účastníky kurzu "Techniky koučovacího přístupu v sociální práci" uvědomovali skrze prožitek svoje osobní a profesní postavení v systému, důležitost oddělování našich rolí, respekt ke klientovi a především nadhled.

V termínu 16. – 17. 5. 2019 jsme v areálu Na Pilce nabírali zkušenosti s kreativními technikami koučování v kontextu systemických zákonitostí. Potenciál jejich využitelnosti vidíme v přímé práci s klienty v sociální práci při navazování vztahu, identifikaci potřeb, při práci s cílem, při individuálním plánování či vyhodnocování.

 

Měli jsme možnost vědomě zacházet s vlastními vnitřními zdroji, hodnotami a postoji, a to například skrze role „dítě, rodič, dospělý" s východiskem v transakční analýze. K náhledu na vnější systémy jsme využívali nejen možnosti o systému mluvit, ale především jej vidět. Systém klienta a naši roli profesionála v něm můžeme nakreslit, postavit nebo zažít.

A jak hodnotili kurz jeho účastníci? Přinášíme jejich odezvy.

 

Co nového jste se v kurzu naučili a v čem vám to může pomoci ve vaší práci?

Respekt k systému klienta, k času. Používání nových kreativních postupů. Jak pracovat s emocemi a nové metody koučování. Vcítění se do rolí, větší nadhled, pokoru ve vztahu ke klientovi. Naslouchat, relaxovat a ptát se. Dodávání si odvahy. Oddělování rolí v systémech. Inspirace, uvědomění nových skutečností, uvědomila jsem si jak je důležitá role sociálního pracovníka v systému a jak jej může ovlivňovat.

 

Jak hodnotíte srozumitelnost obsahu kurzu?

Oceňuji přehlednost obsahu a struktury vzdělávání, názornost a možnost se doptávat. Kurz předčil moje očekávání, inspirativní obsah. Jsem velmi spokojená. Propojení teorie s praxí a praxe s teorií. Děkuji za využití prožitkových technik, které ukotvují teoretické znalosti.

 

Jaké jsou vaše inspirace ke zlepšení kurzu?

Nemám nápady ke zlepšení, za mne skvělé zázemí, zabezpečení a vysoká úroveň výuky. Jen tak dál. Více vzdělávacích dnů!

 

Vzkazy lektorům:

  • Jako lektoři jste vždy napřed, jste pro mne inspirací, děkuji a velmi si vás vážím.
  • Díky za přínos do profesního i osobního života.
  • Výborně, opět jste předčili moji očekávání.

 

Děkujeme všem za vzájemnou inspiraci.

 

Za tým TREMEDIAS: Iva Macková, Martin Halama, Alena Dokulilová

 

techniky koucovaciho pristupu m

 

techniky koucovaciho pristupu 1m

 

techniky koucovaciho pristupu 2m

 

Iva Alca m

Joomla templates by a4joomla