Projekt Vzdělávání v sociálních službách s TREMEDIAS se nachýlil do svého závěru realizací klíčových aktivit vzdělávání sociálních pracovníků v registrovaných sociálních službách v kurzech Případové konference a Základy mediace a dále výkonem odborných stáží úspěšných absolventů vzdělávacích kurzů u spolupracujících organizací.

vzdelavani pracovnici v soc sluzbach mV rámci projektu ESF OP LZZ „Vzdělávání v sociálních službách s TREMEDIAS“ byly v období květen až červen 2014 realizovány další vzdělávací aktivity, tentokrát pro cílovou skupinu sociálních pracovníků působících v sociálních službách v Kraji Vysočina.

Účastníky byli sociální pracovníci z Denního centra Barevný svět, Občanské poradny Třebíč, ÚSP Křižanova a ÚSP Nové Syrovice.

Harmonogram vzdělávacích aktivit pro cílovou skupinu sociálních pracovníků

Projekt Vzdělávání v sociálních službách s TREMEDIAS vstupuje v měsíci květnu do druhé části vzdělávacích programů určených pro cílovou skupinu osob sociálních pracovníků. V rámci vzdělávání se uskuteční 5 kurzů zaměřených na mediaci, případové konference, krizovou intervenci a specifickou komunikaci. Všechny kurzy se uskuteční v prostorách Tremedias, Tomáše Bati č. 1069 v Třebíči.

Projekt Vzdělávání v sociálních službách s TREMEDIAS pokročil přes lednový vzdělávací kurz "Supervizně - kazuistický seminář" do poslední dekády.

vzdelavani kazuisticky seminar tremedias mProjekt Vzdělávání v sociálních službách s TREMEDIAS se posunul do roku 2014 přes prosincové vzdělávání pracovníků v sociálních službách v kurzu Etika v sociálních službách a etické zásady při jednání s uživateli služeb.

V nově realizovaném projektu občanského sdružení TREMEDIAS došlo v měsíci listopadu k naplnění další části klíčové aktivity vzdělávání pracovníků v sociálních službách, a to ve vzdělávacím programu Individuální plánování sociální služby a práva a povinnosti uživatelů a poskytovatelů sociálních služeb.

Kurzu se zúčastnilo 12 osob z cílové skupiny pracovníků v sociálních službách, kteří dvoudenní seminář úspěšně absolvovali a získali tak osvědčení. Výstupy ze vzdělávání v podobě vyplněných evaluačních dotazníků potvrzují spokojenost účastníků s obsahem vzdělávacího programu, zejména s nově nabytými dovednostmi v oblasti výkonu přímé práce s klienty sociálních služeb.

V měsíci prosinci pokračovala realizace klíčové aktivity vzdělávání pracovníků v sociálních službách, a to v kurzu Etika v sociálních službách a etické zásady při jednání s uživateli služeb, a to prvním vzdělávacím dnem.

Projektový tým tímto děkuje účastníkům semináře Individuální plánování sociální služby a práva a povinnosti uživatelů a poskytovatelů sociálních služeb za pochvalné hodnocení, které vystoupilo z analýzy evaluačních dotazníků.

Vzdělávání v sociálních službách s TREMEDIAS
 CZ.1.04/3.1.03/A7.00018
Předpokládané období realizace projektu: 9/2013 – 4/2015 (20 měsíců)

 

vzdelavani v socialnich sluzbach tremedias 2

 

vzdelavani v socialnich sluzbach tremedias 3

 

vzdelavani v socialnich sluzbach tremedias 4

publicitaTREMEDIAS realizuje nově od září 2013 projekt, jehož cílem je podpora a rozvoj pracovníků a sociálních pracovníků v oblasti registrovaných sociálních služeb kraje Vysočina. Vzdělávací programy byly sestaveny z jednotlivých akreditovaných kurzů ve vazbě na poptávku samotných osob z cílových skupin tak, aby z obsahového hlediska zajistily co nejefektivnější vzdělávání.  Odborný rozvoj cestou profesionální přípravy znamená podporu nejen samotných pracovníků, ale v druhotném efektu podpoří i osoby sociálně vyloučené či sociálním vyloučením ohrožené, s nimiž jak pracovníci v sociálních službách, tak sociální pracovníci přímo pracují.

Joomla templates by a4joomla